Vilniaus piligrimų centras. Veiklos ir žmonės.

Vilniaus piligrimų centras teikia informaciją apie piligrimystės galimybes Vilniaus arkivyskupijoje ir pristato Vilnių – Gailestingumo miestą, kaip vieną iš svarbiausių šių laikų piligrimystės vietų pasaulyje.

Vilniaus piligrimų centro veikla:

  • informacijos teikimas apie piligrimystės galimybes Vilniaus arkivyskupijoje;
  • pagalba organizuojant piligrimines keliones;
  • socialinės, dvasinės ir fizinės piligriminės infrastruktūros telkimas, kad Vilnius taptų svetingu ir giliu dvasiniu patyrimu paženklintu piligrimystės miestu.

Komanda

Inesa Čaikauskienė

Vadovė

Vilnius visada buvo mano svajonių miestas. Nesvarbu, ar vaikščiojau savo gimto mažo miestelio gatvėmis ar San Francisko kvartalais ir pakrantėmis – visad norėjosi sugrįžti į Vilnių. Šio miesto nepaprastai įdomi istorija vis dar jaučiama siaurose senamiesčio gatvėse, kuriose fantastiškai gražiai žaidžia šviesa. Žmonių laisvumas ir kūrybiškumas, bažnyčių bokštai tarp miesto miškų ir ant jo kalvų, geriausio dailininko teptuko ar fotografo akies verti ankstyvi rytai, įklimpę rūkuose ir saulėlydžiai, skendintys auksinės saulės spinduliuose, keturi metų laikai, dėl kurių miestas tampa vis kitaip gražus ir nenuobodus, ana rožių kalva Užupyje, primenanti Romą, ir ortodoksų bažnyčia, primenanti Jeruzalę, o dar galėjimas visus reikiamus atstumus aplėkti dviračiu...gal čia yra manoji Vilniaus paslaptis. Kiekvienas turi kažkiek kitokį savąjį Vilnių. O šiandien aš džiaugiuosi, kad išsvajotą Vilnių piligrimams galiu pristatyti dar ir kaip Gailestingumo miestą.

Erika Mackevičiūtė

Veiklų koordinatorė

Jaunas studentas, trokštantis nuveikti daug gera žmonijos labui, sykį atėjo pas šventąjį Pranciškų Salezą ir paklausė:

- Ką galėčiau padaryti vardan taikos pasaulyje?
- Netrankyti taip stipriai durų...

Bruno Ferrero

Mažais žingsneliais, įsiklausant. Su plačia šypsena. Nuolatiniame judėjime. Į tikrąją, gyvenimo, Piligrimystę.