INFORMACIJA KELIAUJANTIEMS

Visa informacija apie piligrimystę Vilniuje – Gailestingumo mieste pateikiama šiame internetiniame puslapyje. Atvykus į Vilnių piligrimų laukiame apsilankant Vilniaus piligrimų centre (Dominikonų g. 6).

Vilniaus turizmo informacijos centrai veikia miesto Rotušėje (Didžioji g. 31), Pilies gatvėje (Pilies g. 2) ir Vilniaus oro uoste. Juose atrasite daug naudingos informacijos, galėsite išsinuomoti audio gidą, įsigyti Vilniaus miesto kortelę (Vilnius Pass) ar tiesiog unikalius suvenyrus. Informacijos centruose veikia nemokamas Wi Fi ryšys.

Planuojant kelionę ir jau atvykus rekomenduojame užsukti į Vilniaus turizmo informacijos centro puslapį govilnius.lt, o taip pat susipažinti su Vilniuje vykstančiais renginiais www.vilnius-events.lt.

NAUDINGA ŽINOTI

LAIKO JUOSTA

Lietuva priskiriama UTC+3 zonai vasaros laiku ir UTC+2 zonai žiemos laiku.

KLIMATAS IR REKOMENDUOTINA APRANGA

Vidutinė temperatūra liepos mėnesį +17°C, vidutinė šalčiausia temperatūra sausio mėnesį -5°C. Nuo balandžio pabaigos iki rugsėjo vidurio dienos yra maloniai šiltos, todėl keliautojai dažnai renkasi šį laiką apsilankyti Vilniuje.

Keliaujant žiemą ir ankstyvą pavasarį reikia pasiruošti minusinei temperatūrai, galimoms šlapdriboms. Šiuo laikotarpiu rekomenduojame turėti pirštines, kepures ir šiltesnę avalynę. Pavasarį, vasarą ir rudenį rekomenduojama turėti rūbus apsaugančius nuo lietaus, skėtį. Dėl dažnai besikeičiančių orų, o taip pat ir lankantis vėsiose senamiesčio bažnyčiose gelbėja kelių rūbų sluoksniai, kuriuos galima pritaikyti pagal situaciją.

INTERNETAS

Lietuvoje interneto ryšys – vienas greičiausių pasaulyje. Vilniaus senamiestyje veikia mažiausiai 55 nemokamo bevielio Wi-Fi interneto zonų. Beveik kiekvienos kavinė ar restorano klientai gali naudotis nemokamu Wi-Fi ryšiu. Kai kurie tarpmiestiniai autobusai taip pat turi Wi-Fi ryšį.

SAUGUMAS

Vilnius – saugus miestas, tačiau bendri saugumo patarimai galioja ir čia: nevaikščioti tamsiomis gatvėmis vieniems, nesivelti į konfliktus, viešuose vietose be priežiūros nepalikti savo vertingų daiktų, ypač tamsiu paros metu būti budresniems autobusų ir traukinių stotyse ir pan.

TRADICINIS MAISTAS

Vasarą – tai šaltibarčiai su bulvėmis, o visais metų laikais – cepelinai, bulviniai blynai, užkandžiams – kepta duona su sūriu, silkė su bulvėmis ir burokėliais. Žvėrienos patiekalai pristato senąją lietuvišką virtuvę, tačiau nėra dažni ant šių laikų kasdienio lietuvių stalo. Šakotis, sakoma kilę iš Vokietijos, o šimtalapis – iš Juodosios jūros regiono, bet per ilgą laiką taip pritapo prie lietuviškos virtuvės, kad šiandien daugelis lietuviškų švenčių neįsivaizduojama be šių saldumynų. Gira – tradicinis lietuviškas gėrimas, gaminamas iš duonos. Jeigu meniu pamatyste gilių kavą – labai rekomenduojame paskanauti šio tradicinio lietuviško gėrimo.

Vilnius – daugiakultūris miestas, todėl rekomenduojame paragauti ne tik tradicinės lietuviškos virtuvės, bet paskanauti lenkų, ukrainiečių, baltarusių, žydų gaminamų patiekalų.

KUR PUSRYČIAUTI IR KUR IEŠKOTI VEGETARIŠKO MAISTO?

Lietuviai mėgsta pusryčiauti namuose. Pusryčių kultūra kavinėse Vilniuje dar tik formuojasi, todėl žinome, kad keliautojas dažnai susiduria su dilema, kur užkąsti anksti ryte. Be tinklinių kavinių, kurias tikrai pastebėsite gatvėse, galite išbandyti pitariją “Fire Place”, kavines “Sugamore” ir “Huracán”, spurginę “Holy Donuts”, barą “Cosy”, kepyklėles “Crustum” ar “Biržų duona”.

Jeigu esate vegeratas, Vilniuje tikrai surasite puikių vietų, tokių kaip “Vieta” Šv. Ignoto g., Vegacafe Totorių g. ir Augustionų g. ir daugelį kitų.

ARBATPINIGIAI

Dažniausiai paleikama apie 10% nuo sąskaitos sumos.

KUR PIRKTI SUVENYRUS?

Vilniaus senamiestyje suvenyrų parduotuvių tikrai nepraeisite. Ypač daug dirbinių iš gintaro, kuris vadinamas lietuviškuoju auksu. Senamiesčio gatvėse (Stiklių g., Šv. Stepono g., Šv. Mykolo g., visas Užupio rajonas ir kt.) atrasite daug  jaunųjų Lietuvos dizainerių, šokolado meistrų parduotuvėlių, meno galerijų, kuriose galite įsigyti unikalių lietuviškų dirbinių.

TURISTO RINKLIAVA

Nuo 2018 m. liepos 1 dienos Vilniuje pradedama rinkti turisto rinkliava. Rinkliavos dydis – 1 Eur už naktį vienam asmeniui.