Tuskulėnų rimties parko memorialinis kompleksas yra Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus padalinys. Tai – unikali vieta, jungianti kelias visiškai skirtingas epochas – didingą praeitį ir vykdytų nusikaltimų pėdsakus. XVI a. įkurtas Tuskulėnų dvaras turėjo karališkąjį statusą. Iki XIX a. vidurio nepaprastai puošnūs klasicizmo stiliaus dvaro rūmai klestėjo kaip vienas iš Vilniaus kultūros židinių.
Nuo XX a. vidurio Tuskulėnų dvaro teritorija – sovietinių okupantų brutalumą ir žiaurumą liudijanti vieta. Čia 1944–1947 m. slapta buvo užkasti NKGB (MGB) vidaus kalėjime vykdant mirties bausmę nužudyti žmonės.
Komplekse galima aplankyti koplyčią-kolumbariumą, sovietinio totalitarinio režimo aukų amžinojo poilsio vietą, Tuskulėnų rimties parką, Tuskulėnų dvaro rūmus ir dvaro oficiną, Baltąjį dvarelį bei Šv. Teresės koplytėlę. Dvaro rūmuose įrengta ekspozicija „Projektas – HOMO SOVIETICUS“, kuria siekiama atskleisti sovietinio totalitarinio režimo pastangas ir priemones kurti naują socialinę, kultūrinę ir politinę aplinką. Baltajame dvarelyje eksponuojama XVII a. statybinės keramikos degimo krosnis, kurioje buvo degamos plytos Šv. Petro ir Povilo bažnyčios statybai, o jo rūsio ekspozicija „Tuskulėnų dvaro paslaptys“ atskleidžia sovietinio totalitarinio režimo sukurtą mirties nuosprendžių priėmimo ir vykdymo mechanizmą. Viena iš ekspozicijos salių skirta Telšių vyskupui Vincentui Borisevičiui, kuris 1946 m. lapkričio 18 d. buvo nužudytas NKGB (MGB) vidaus kalėjime Vilniuje, o jo palaikai užkasti Tuskulėnų dvaro teritorijoje.
III–VI: 10.00–18.00
VII: 10.00–17.00
Edukaciniai užsiėmimai, filmų peržiūros užsakomos: +370 646 45949
Bilietų pardavimas ir išankstinis sąskaitų išrašymas: +370 646 49629
El. paštas: tuskulenai@genocid.lt